Qe prej vitit 1996 Fiore Restorant ofron specialitetet me te mira te kuzhines tradicionale dhe italiane. Te njohur jo vetem ne Shqiperi por kudo ku kerkohet cilesia me e larte e gatimit, vererat me te mira dhe komfort maksimal


foto-1

foto-2

foto-3

foto-4

foto-5

SPECIALITETE

Menuja jone dhe specialitetet jane te bazuar ne prodhime te fresketa deti. Me poshte do te gjeni disa specialitete:

 

 1. Pasta me karkaleca dhe vongole

  Pasta me karkaleca dhe vongole ky kombinim perfekt i frutave te detit sjell nje shije dhe nje arome qe veshtire se mund ti rezistosh. Ju befte mire!

 2. Gjuze e sfiletuar alla mugnaia

  Gjuze e sfiletuar alla mugnaia eshte nje lloj pjate shume e vecnate me nje shije po aq te vecante. Ju befte mire!

 3. Peshk deti i eger i mbuluar me kripe ne furre

  Peshk deti i eger i mbuluar me kripe ne furre, mund te zgjidhni vete mes shumllojshmerise se peshkut qe ne ofrojme ne expozitorin tone. keshtu peshku vendoset ne furre i mbuluar i teri me kripe. Ju befte mire!

 4. Pica me proshute krudo, rukola, pomodorini dhe parmigiano

  Pica me proshute krudo, rukola, pomodorini dhe parmigiano. Zgjodhem kete si nje nga picat me shijshme qe ne servirim per ju. Ju befte mire!

 5. Tave ne furre me sepie karkaleca dhe pomodorini te fresketa

  Tave ne furre me sepie karkaleca dhe pomodorini te fresketa. Pasi pergatitet salca bashke me karkalecat dhe sepiet ne tigan vendoset tava ne furre aty ku merr shijen e duhur. Ju befte mire!

Evente